poslední aktualizace: 19.7.2024 10:07
autor stránek: marektom@centrum.cz

počet přístupů


Rybářské závody na nádrži Hrabina v Českém Těšíně 01.05.2011


01.04.2011 20:25 

Dne 01.05.2011 se uskutečnily tradiční rybářské závody na vodní nádrži Hrabina v Českém Těšíně. Rybářské závody jsou vyvrcholením dlouhých a pečlivých příprav členů Českého rybářského svazu místní organizace v Českém Těšíně.  

            Již týden před zahájením závodů jsme do nádrže napustili 510 kg kaprů V neděli brzy ráno se k naší těšínské přehradě začali trousit první nedočkaví rybáři. Od šesti hodin ráno byly prodávány povolenky soutěžícím. Tyto závody přinesly ve své historii i několik novinek. Poprvé se losovala lovná místa, poprvé se lovilo pouze na jeden prut.

            V sedm hodin ráno byly závody zahájeny. Celkem 76 soutěžících rybářů, včetně hostů z Polska, nedočkavě nahodilo kapří dobroty na háčku a čekalo na první záběr. Již po několika minutách lovu ohnutý prut jednoho z lovících prozradil, že ryby budou  při chuti. Po chvíli nerovného boje se v podběráku objevil první kapřík. Míra nám prozradila délku 47 cm. Kapříka si šťastný rybář po zapsání do povolenky ponechal ve vezírku. S přibývajícím časem přibývalo úlovků. Byli loveni kapři různých velikostí, kapří mládežníci i docela pěkní chlapáci. Občas byl uloven i nějaký ten línek menších velikostí. To již kolem vody nebyli jen soutěžící rybáři, ale také příbuzní, známí i neznámí, děti i dospělí, jednotlivci i rodiny, fandové, diváci i lidé jen tak na procházce. Obecenstva bylo u vody opravdu hodně. Mnoho lidiček lákala naše rybářská kuchyně v podobě smažených pstruhů, smaženého kapra, gulášku či uzených klobásek. Jen nám bylo líto, že někteří zákazníci museli na voňavé dobroty déle čekat, kapacity kuchyně byly i přes maximální snahu omezené. Ve 13:00 hod. byl lov ukončen. Po sečtení výsledků následovalo vyhodnocení a předávání cen. Od 14:00 hod. proběhla soutěž mládeže v lovu ryb.

Děkujeme všem, kteří se na přípravách i soutěži podíleli, taktéž našim sponzorům i počasí, které ráno nevypadalo nejlépe, ale postupně se umoudřilo.

 

Vyhodnocení:

  1. místo: největší kapr:

Antonín Guzdek, Český Těšín – největší kapr v délce 60 cm

  1. místo:   největší počet ulovených mírových kaprů  

Jiří Pavlík, senior, Český Těšín – celkem 12 kusů mírových kaprů, 2 x mírový lín

  1. místo:   největší počet ulovených mírových ryb

Martin Pavlík, junior, Český Těšín – celkem 9 kusů mírových kaprů

  1. místo: největší počet ulovených mírových ryb

Vladimír Matuszek, Havířov – celkem 7 kusů mírových kaprů, 1 x mírový lín

 

 

 

 

Děkujeme za pomoc níže uvedeným sponzorům:

CHARLIE rybářské centrum, s.r.o., prodej rybářských potřeb, Český Těšín, Jablunkovská 853/46

Těšínské jatky s.r.o., Na Olšinách 1, 737 01 Český Těšín, IČ: 25822357 - expedice masa, expedice uzenin, výkup dobytka, www.tesjatky.cz

firma Ing. Jindřich Sznapka, Český Těšín, prodej nápojů, včelí produkty, 558 735 178, www.sznapka.cz

CASH and CARRY, František Trunda, Tovární 1010/99, 737 01  Český Těšín, Mobil CELL: +420 777 794 286, Prodej produktů akciové společnosti Plzeňský Prazdroj, velkoobchod piva ad.

CAMMI výroba nábytku, Luděk Michejda, U mlýnky 27, Chotěbuz u Českého Těšína, Mobil: 724 826 226, www.cammi.cz

 

 

 

rybářské závody

vítězná cesta domů