poslední aktualizace: 23.4.2024 14:56
autor stránek: marektom@centrum.cz

počet přístupů
Stránky:

Línci na Hrabině

07.04.2014 11:07

 
 

Potok Sadový

07.04.2014 10:57

 

potok Sadový
 

JARNÍ PROCHÁZKA S UDICÍ K NAŠÍ PŘEHRADĚ NA HRABINĚ.

07.04.2014 10:52

V kapse pár háčků, náhradní splávek a dva rohlíky. Samo sebou prut a povolenka, tak vybaven jsem na apríla zašel na naší přehradu a byl jsem mile překvapen. Sednul jsem ze strany od lesa, aby mne nerušili procházejíci lidé a jal jsem se chytat ryby. Moc jsem tomu nedával šance, ale opak byl pravdou. Za dvě hodiny jsem nachytal spousty krásných ryb, byli to cejni, plotice, ouklejky, krásní karasi stříbřití a dokonce jeden línek. Byl jsem nad míru spokojen. Jelikož jsem i já zblbnul tak už delší čas nachytané ryby pouštím, tak i tyto dostaly svobodu. Mám na rybařinu málo času, tak jsem rád, že i za krátkou dobu co jsem na rybách si můžu dobře zachytat a že naše přehrada mi to umožňuje.
  

Návštěva Váhu pod Strečnem.

30.06.2013 22:14

Řeka Váh protékající krajinou pod mohutným hradem Strečno, je krásným příkladem parmového úseku řeky. Na pozvání slovenských přátel jsme navštívili tento fantastický úsek řeky oplývající bohatsvím ryb. Ostroretka ve stohlavých hejnech se blýská v proudech spolu s kapitálními parmami. Při pohledu z lávky pod Strečnem se rybáři až tají dech, mohutní tloušti, boleni, pod nimi stíny kapitálních candátů, doprovazenými hejny všudy přítomných ostroretek .
Za návštěvu stojí oba hrady jak staré tak i nové Strečno. Noc na starém hradě je o to vzrušující, že mnoho pověstí říká o tajuplných postavách a zvucích, které se v noci pohybují a ozývají na hradě. Ráno po probdělé noci je pak úchvatný pohled do doliny řeky na obrovský Domašinský meander, který se klikatí pod hradem, jako velký had. Navštivte tento úsek řeky s prutem nebo bez něho, stojí to za to, věřte mi, vím co říkám.
jos. piecuch

 

 

Z cest po Srí Lance (Cejlon).

31.05.2013 20:11

Rybáři na pobřeží loví ryby tak že si vylezou na kus klacku a chytají, nepotřebujou žáden tripod nebo dokonce bivak, či sfinger, loví z malých dřevěných loděk ve vlnách. Jako pruty jim poslouží rovné klacky na které tahají ryby i rybky různých velikostí a barev. Ve vnitrozemí si musíte dávat bacha, při rybaření tam neplavou bobři nebo ondatry, ale sloni, buvoli a krokodýli, no v celku to ale jde, jen si dávat bacha.
(J.P.)
 
 

Soutok Olše se Stonávkou - jaro 2013

31.05.2013 20:05

Pár fotografií z prvního rybolovu v r. 2013 hod., není čas na šupinaté potvůrky. Soutok Olše se Stonávkou, prostředí velice hezké, ryby ovšem nejevily vůbec žádný zájem.
(J.P.)
 


 

Periodické řeky Maroka

19.04.2013 18:41

Při své jarní návštěvě Maroka jsem také zavítal do pohoří Velký Atlas, abych se podíval na zdejší řeky,které stékají z hor do rovin pouště. Hlavné mne zajímalo jestli v obrovských saharských nivách řek neuvidím nějaký život, potažmo nějake ryby. Při pohledu na mosty nad suchými nebo polosuchými koryty jsem byl hned vyveden z omylu. Voda netekla nebo jen velice sporadicky, tak jak naše Olza při letních minimech a to řeky byly široké i 200 metrů. Ve zbylé vodě se vesele pralo, koupaly se děti a lenošili velbloudi.Po rybách ani památky Při hlubším pátrní jsem zjistil, že v horách jsou obrovské přehrady, které zadržují vodu na závlahy a proměnují ji na pitnou.Těchto přehrad je ve V. Atlasu více, skoro každé město má svou nádrž, pak že nemají být krásné řeky bez života.

Josef Piecuch

 


 

Vzpomínka na Spytihněv

02.02.2012 18:43

  

Mníci na Dallalven

11.10.2011 11:14

Čau, tak jsme opět vyrazili do Švédska na Dallalven podzim tam je nádherný plný barev a ryby ty jsou opravdu při chuti. Posílam fota mníků, takové ryby jsem ještě neviděl. Rybářovo srdce zaplesá.
 
 

Na dírkách

08.03.2011 09:40

Zima se chýlí ku svému konci,ale i za mrazu se dá rybařit a to když je led dostatečně silný tak na dírkách.Tento stále oblíbenější způsob rybolovu praktikuje stále více a více rybářů.Zkuste si v zimě najít revir kde to je dovoleno nebo prostě jen nějakou propadlinu a vyskoušejte tento vzrušující rybolov. Je to vzrůšo,když vám berou plotičky, cejni, malí i ti větší okouni nebo štiky a také je to něco úplně jiného,než chytat ryby na tvz. duhakodromech nebo na soukromácích,kde granuláči skáčou úplně po všem, co jim rybář nabídne.